« Return to TeachersFirst Main Site

TeachersFirst's Elementary School Brain Twisters

Your score: 0

1. (20 points)
If Naomi spends $2.10 to make a gallon of punch to sell at the school fair and sells it for $.50 for each 8 ounce glass, how much does she make on each gallon?
$16.00
$10.10
$4.60
$5.00
$5.90

Start Over   Back